Duben 2013

My life

29. dubna 2013 v 17:24 | Amy |  O mně
Ahojky,

nedávno mi přišel na e-mail dopis, jestli nechci udělat něco jako nový TAG Draw My Life, ale jestli to nechci napsat jako článek. Každopádně za e-mail moc děkuji a toto téma se mi hodně líbilo, takže tady to je:

Narodila jsem se 7.července 1999 ( 7.7 ) ve Zlíně. Mám staršího bráchu, který je o rok starší, než já. Žili jsme ve větší rodinné ville v klidné ulici. Když mi byli tři, odstěhovali jsme se do Prahy, kde bydlím doteď. Nejdřív jsme žili v bytě. Nedaleko byla školka, kde jsem si našla moc dobrou kamarádku Mayu (Miriam). V té době jsem se oblíkala jenom do tepláků, nebo džínů a triček. Měla jsem krátké vlasy na mikádo i když moje mamka mi je pořád chtěla nechat narůst.Často jsme byli venku i s rodiči a nejradši jsme lezli s bráchou a kámošema na stromy a moc nás to všechno bavilo. Když mi bylo pět, přestěhovali jsme se do villky, kde jsme zatím doteď. Od té doby mám Prahu ještě radši, protože i na to, kolik je tu lidí mám prostor a můžu být sama. Když mi bylo pět (tenkrát to začalo) nechala jsem si narůst vlasy a začala nosit sukně a šaty a pamatuju si jak jsem zbožňovala růžovou a nosila jsem takový maličký kabelky. Měla jsem v té době úplně růžový pokoj, jediná jiná barva byl bílý nábytek. Tenkrát jsem dostala želvičku a pojmenovala ji Lilly. Milovala jsem i svoje akvárko s růžovýma mořskýma řasama :) V šesti jsem nastoupila do školy. Milovala jsem matiku ( ach můj bože!!! ), protože byla fakt lehká a šla mi. Jako dárek jsem si přála pejska, ale nedostala jsem ho. Tuším, že ve druhé třídě jsem se hodně skamarádila s jednou holkou Terezkou ( spolumajitelka blogu ). Byla a je moc fajn. Povídali jsme si každý den, ale pak přišlo sklamání, že Maya moje dlouholetá kamarádka odjíždí do Brna. Tenkrát jsem hodně brečela, protože jsem nechtěla přijít o skvělou kámošku. Díky tomu jsem se začla ještě víc bavit s Terkou. Baví nás totiž stejné věci. O letních prázdinách jsem přišla první láska... No jo no. Byla to dětská láska a nikomu jsem o ní neřekla s vyjímkou pár kamarádek. Celá čtvrá třída proběhla hladce a já měla radost z toho, že mám samé jedničky. Pak jsme rekonstruovali pokoj a já si ho vyžádala růžovo-černý. O prázdninách jsem se zůčastnila první módní přehlídky a já se do toho absoulutně zamilovala (další krok). V páté třídě jsem se s klidem mohla nazvat módní guru začátečník a začala kreslit svoje vlastní výtvory, tím teď myslím navrhování šatů. Bohužel velké sklamání i teď, když odcházela i moje doposud nej kámoška Terezka. Snad jsem na sobě nedala nic znát. Naštěstí šla jenom do jiné školy, celkem blízko té mojí, ale pořád mě mrzí, že jsem jí to nerozmluvila. Teď už se nevídáme každý den jako dřív. S Mayou jsme pořád sumer kámošky a tak doufám, že i teď to vydrží. V ěesté třídě přišla vášeň s make upem a já si začala dávat řasenku, postupně jsem přidala i korektor ( a to je zatím vše :D). Pořád mě to "beauty" moc baví.Jinak nevydržím den bez hudby, protože hudbu absolutně miluju taky. Pak se opět měnil můj pokoj a tentokrát na bílo-modrou :)O sedmé radši psát nebudu, protože kdo ví, co se ještě stane :) Ale nemyslím, že se můj život zas tak radikálně změní.

No tak to je takové velice krátké shrnutí mého života. Snad si tento článek přečtete celý :D

Vaše Amy

Color tattoo

27. dubna 2013 v 18:29 | Amy |  Make up
Ahojky,

Mám tu pro Vás zase po dlouhé době něco o make upu - abych byla přesná o Color Tattoo.Už jsem se o nich několikrát zmiňovala, takže to snad nebude tak brutálně dlouhý... Pro ty, kteří neví o čem mluvím (píšu) jsou to krémové stíny od MAYBELLINE New York. K nám do Česka se jich zatím dostalo jen pár. Na CT jsou velice odlišné názory, někdo je vůbec nemusí a někdo na ně nedá dopustit. Já jsem ten druhý případ, mám jich doba asi deset ( většina ze zahraničí ). Jsou to moje zlatíčka. Požít se dají kamkoli: vnitřní koutek, pod obočí, celé víčko... Mám i stříbrné a jednou jsem je použila jako rozjasňovač :D jenom trochu samozřejmě. Dají se koupit např. v Rossmanovi
a v DM. Na víčku vydrží klidně i těch 24h. Barvy jsou skvělý, konečný výsledek snad ještě lepší... Jestli je máte doma tak napiště do komentářů, jak jste s nimi spokojeni...

Mějte se krásně, Vaše Amy...


Sukně vs. kalhoty/Skirt vs. trousers

20. dubna 2013 v 15:02 | Amy |  Módní trendy
Sukně vs. kalhoty

Známe snad všechny. Já nevím jak vy, ale já se s tímhle nemůžu smířit. Nikdy ráno nevím, jestli si mám vzít sukní, nebo šortky nebo dlouhý kalhoty. Prostě půlka mozku je pro eleganci druhá pro ležérnost. I když si něco nachystám večer, pak si to nevezmu. Proto každý den zapínám v 6:30 počítač abych se podívala na obrázky a inspiraci na den. A výsledek? Většinou to jsou džíny a tričko. Je to šílený, mám kvůli tomu asi pět tmavých džínů a pět džínů světlé barvy. Teď jsem se s tím rozhodla skončit a vzít si promyšlený celek. Jo, první dny to celkem funguje, jenom se bojím co bude za měsíc??? Moje pomoc (nebo snad denní rutina?) jsou obrázky, které dá někdo dohromady outfity, které někdo dokázal spojit. Zajímavý je, že ráno nepřijdu na nic, ale odpoledne vidím miliony možností, které jsem mohla zkusit. Jo jo je to strašnej challenge :)

Tady je pár outfitů, které kolují po internetu:

A co vy?

Vaše Amy